KONST / Litografier / Färglitografi 11809557
nr 1180 9557
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Väverska. Signerad, numrerad 246/310, motivet: 52x44
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 30 april 2018
kl 18:16:08
600 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin